Výsledky sběrové soutěže

Vážení rodiče, prarodiče a žáci naší školy, dovolte mi, abych se v krátkosti vrátil k tradiční sběrové akci školy, která se uskutečnila v úterý a ve středu 15. a 16.10.2019.

Rád bych Vám všem chtěl poděkovat za velmi aktivní účast v této akci. Moc si toho vážím a beru to jako velmi dobrou vzájemnou interakci a spolupráci. Podařilo se nám nasbírat odhadem okolo 20 tun starého papíru, kartonů a lepenky. Oproti jarní sběrové akci je to zhruba o 3 tuny více. Moc pěkné. Při pohledu na celkové výsledky je patrné, že se do akce zapojila aktivně většina žáků školy, až na 9.A třídu. Samotný průměr na žáka školy přes 35 kg to plně potvrzuje. Když jsme starý sběr před lety začali takto vybírat, dali jsme si za cíl nasbírat na každého žáka alespoň 10 kg. Nyní jsme skoro na čtyřnásobku!!!

Nejvíce se na tom podílela 4.B třída, která se jako jediná dostala nad 60 kg na žáka. K nim se přiblížily třídy 2.A, 3.B a 5.B. Velké poděkování!!!

Tato sběrová akce je kolektivním dílem školy a všech 21 tříd. Nehrajeme si na jednotlivce. Vedeme žáky ke kolektivnímu duchu, spolupráci, pomoci… Proto a i v návaznosti na předpokládanou vysokou administrativu neevidujeme sběrové výsledky jednotlivých dětí. To je úkolem shrnutí práce třídních učitelů. Ti se musí od dětí dozvědět, jak to v rodinách fungovalo. Jak pomáhali rodiče, prarodiče. Kolik jsem toho do školy zhruba přinesl. Pak musí následovat třídní vyhodnocení. U těch nejlepších sběračů, ale i pomocníků, nakládací čety poděkování i formou pochvaly do deníčku, či žákovské knížky. Jsme však přesvědčeni, že tato akce má nejen ekologický a finanční rozměr, ale i právě návod na budoucí kompetence ve spolupráci, práci v týmu…

Zisk z této akce částečně poslouží jako poděkování nejlepším třídám. Finanční prostředky takto získané třídní kolektivy použijí na výlet, sladkou odměnu, či posezení v cukrárně. Prioritně však peníze z této akce slouží k úhradě tzv. ADOPCE NA DÁLKU, kdy hradíme školní náklady na dítě v Africe. Zbytek peněz putuje na účet SRPŠ. Vedlejší, ekologicko-výchovný efekt separace a třídění komunálního odpadu není potřeba zmiňovat. Každý zcela jistě ví, že starý papír patří do sběru, či separačních nádob a ne do popelnic, či do kamen. Chráníme tím naše životní prostředí a lesy současně!!!

Další kolo této akce se uskuteční NA JAŘE ROKU 2020. Přesný termín s dostatečným předstihem sdělíme. Věřím, že budeme stejně úspěšní a výkonní jako nyní.

Výsledky sběrové soutěže naleznete v příloze.

Ve Šternberku 17.10.2019

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy