Výuka online

Vážení rodiče a žáci, návštěvníci stránek školy,

Níže uvedené odkazy na pedagogické pracovníky školy slouží pouze k účelu distanční výuky daného učitele a je určen pro žáky (případně pro jejich zákonné zástupce) školy ZŠ Svatoplukova 7, Šternberk.

Jejich použití jinými osobami je nežádoucí.

V případě podezření na zneužití těchto odkazů neoprávněným přístupem budeme tyto aktivity zvažovat k předání orgánům činným v trestním řízení nebo se proti těmto aktivitám s náznaky kyberšikany nebo nemorálního chování bránit právními kroky.

Abychom předešli hrubému porušování kázně při online výuce, připomínáme následující pravidla:

1. V souvislosti s Online Výukou (v aplikaci Teams apod.) škola striktně vyžaduje ZÁKAZ pořizování nahrávek a jiných audiovizuálních záznamů, jakož i jejich další šíření nebo sdílení.
  2. Porušováním tohoto zákazu se vystavujete postihu nejen z titulu školního řádu, ale zejména trestněprávní zodpovědnosti z hlediska občanského zákoníku a platné související legislativy v rámci GDPR.
  3. Pro připojení do online výuky vždy uvádějte pouze své skutečné jméno a příjmení, nikoliv přezdívku – jinak nemusíte být do online výuky vpuštěni
  4. Na stanovenou hodinu dle rozvrhu se hlaste pouze žáci dané třídy, ostatní osoby jsou pro výuku nežádoucí a jejich přihlašování působí komplikace v hodině.
  5. Na vyučovací hodinu se jako žáci hlaste pouze z jednoho zařízení, nikoliv z více přístrojů souběžně
  6. Pozdější přihlášení do hodiny, pokud je systém eviduje jako absenci, omlouvají rodiče dle školního řádu učiteli nebo třídnímu učiteli (přes EduPage, emailem)

vedení školy

Návod na připojení:

Návod na zobrazení (připnutí) konkrétního uživatele (učitele):

Výuka online

Kliknutím na jméno učitele se připojíte na hodinu

Asistenti pedagoga

Zdařil Jan
Zemánková Natálie

Technické podmínky

a) K úspěšnému připojení je potřeba využít

b) Na počítači není mikrofon ani kamera nutná (vyžadovány jsou pouze reproduktory nebo sluchátka k poslechu). Pokud ale bude chtít žák s učitelem komunikovat, jsou pak tato vstupní zařízení nezbytná.

Online třídní schůzky

dle domluvy s třídním učitelem se ve stanovený čas připojte kliknutím na jméno učitele výše