Organizace přijímacího řízení na SŠ

Aktuálně dochází ke změnám v procesu přijímacího řízení na základě novely školského zákona a vzniká zcela nový elektronický systém. Více informací naleznete na webu https://www.prihlaskynastredni.cz/ . Systém zatím není hotový, proto není kompletní info či ukázka postupu. Jakmile bude k dispozici další info, bude zde doplněno.

Informace pro rodiče žáků 5. tříd o studiu na SŠ

Termíny jednotné přijímací zkoušky 16. a 17.4.2024 (víceletá gymnázia). Náhradní termín 29. a30.4.2024.

Všechna gymnázia v okolí otevírají třídy pro žáky 5.tříd

Informace pro rodiče žáků 7. tříd o studiu na SŠ

Pro první kolo přijímacího řízení do denní formy vzdělávání může uchazeč podat
3 přihlášky. Přihlášky se podávají elektronicky do 20. února. Školy do přihlášky vyplňuje dle preferovaného pořadí.

Termíny jednotné přijímací zkoušky 16. a 17.4.2024 (víceletá gymnázia).Náhradní termín 29. a 30.4.2024.

1.Gymnázium Olomouc-Hejčín- ANGLIČTINA
www.gytool.cz

2.Gymnázium Čajkovského-Olomouc- ŠPANĚLŠTINA
www.gcajkol.cz

3.Slovanské gymnázium Olomouc-FRANCOUZŠTINA
www.sgo.cz

Další podrobnější informace možno získat:
– internetová stránka školy (výchovný poradce) www.zssvat.cz

Informace pro rodiče žáků 9. tříd o studiu na SŠ

Termíny jednotné přijímací zkoušky 12.4. a 15.4.2024 (maturitní obory 4-leté). Náhradní termín 29. a 30.4.2024.

Termíny přijímacích zkoušek musí ředitelé středních škol zveřejnit spolu s kritérii přijímacího řízení a údajem o předpokládaném počtu přijímaných žáků do 31. ledna (pro obory vzdělání s talentovou zkouškou do 30. října.

– u výchovného poradce školy zc.tavssznull@azreg

Příklady oborů, na které jsou nutné talentové zkoušky a odevzdat přihlášku do 30.11.

SŠ designu a módy Prostějov: 82-41-M/07 Modelářství a návrhářství oděvů (Design oděvu) ,              82-41-M/17 Multimediální tvorba                                                                                                        82-41-M/01 Užitá malba se zaměřrním na design interiéru

ART ECON Prostějov: 82-41-M/07 Modelářství a návrhářství oděvů, Módní designér a vizážista, 82-41-M/05 Grafický design, Herní grafika, Fotografie v reklamní praxi, Grafika médií, Grafika v reklamní praxi

SŠ řezbářská Tovačov: 82-51-L/02: Uměleckořemeslné zpracování dřeva se zaměřením na  práce řezbářské,82-41-M/11 Design interiéru a nábytku

VOŠ a SPŠ Gen.Krátkého 950, Šumperk: 82-41-M/04: Průmyslový design