Projekt Erasmus+

Spolufinancováno z programu EU Erasmus +

“WATER – With Activities Towards Educaction and Relationships“

2018 – 2021

„VODA – Činnostmi ke vzdělání a vztahům“, tak by se dal přeložit název bilaterálního projektu podporovaného programem Evropské unie Erasmus+, který v naší škole probíhal od
září 2018 do srpna 2021.

Projekt byl vybudován na základě mnohaleté spolupráce se školou Torås ve švédské Kungsbacce. Během celkem asi 16 let se žáci obou škol každoročně zúčastnili výměnných pobytů.

Ve zmiňovaném období se zapojení žáci osmých a devátých ročníků společně se svými zahraničními partnery v rámci vzájemných návštěv učili o významu vody v dané oblasti, zpracovávali informace i fotografie a prezentovali je. Využívali k tomu cizí jazyk – angličtinu, na jejíž výuku se naše škola zaměřuje.

Cílem tohoto projektu bylo zlepšovat komunikační a socializační schopnosti žáků a motivovat je k dlouhodobému studiu cizích jazyků jako základu multikulturní společnosti. Děti měly
možnost poznávat rozdílnou kulturu, školní systém, krajinu i celkový způsob života, což je úžasná zkušenost!

Vlivem covidových opatření bohužel nemohla poslední aktivita (návštěva švédských partnerů u nás) proběhnout. Naši švédští přátelé, ale nepřišli úplně o vše – společně jsme jim alespoň
vytvořili a poslali prezentace míst, která měli spolu s námi navštívit, a žáci byli v kontaktu alespoň přes sociální sítě a aplikace umožňující výměnu zpráv a multimediálních souborů.

Všechny poznatky a fotografie byly průběžně vkládány do interaktivní Google mapy, ve které si pod uvedeným odkazem můžete prohlédnout místa, která jsme navštívili.

Děkujeme Evropské unii i zřizovateli školy za podporu tohoto skvělého projektu!

Shrnutí finanční kontroly