EU Code Week

V průběhu měsíce října jsme se zapojili do mezinárodní akce EU Code Week (Evropský týden programování), která má za cíl zábavnou formou seznámit žáky a další zájemce s problematikou informačního myšlení a programování.

Programování pomáhá rozvíjet dovednosti, jako je informatické myšlení, řešení problémů, kreativitu i týmovou spolupráci – a to jsou dovednosti užitečné pro všechny oblasti života.  Naučit se programovat nám pomáhá chápat rychle se měnící svět kolem nás, lépe rozumět tomu, jak fungují technologie, rozvíjet dovednosti a schopnosti potřebné ke zkoumání nových myšlenek a inovovat.

V roce 2018 se Evropského týdne programování zúčastnilo 2,7 milionu lidí ve více než 70 zemích celého světa. V letošním roce je předpoklad účasti ještě vyšší a naše škola u toho nesměla chybět. Cca 120 žáků naší školy prošlo různými aktivitami, které jim umožnily vžít se do role programátorů a podívat se na svět trošku jiným pohledem.

Žáci v programu Scratch vytvářeli různé scénáře a situace a objevovali programátorské principy – např. DRY, které jim usnadnily další práci. Mladší žáci zase poznali, že k informatickému myšlení není potřeba ani počítač. Jejich aktivity probíhaly v tělocvičně a žáci se snažili sestavit sadu příkazů pro robota – kamaráda tak, aby dosáhl požadovaného cíle.

Z ohlasu žáků se náš EU Code Week povedl a příští rok jej určitě znovu zopakujeme. Nyní se již můžeme těšit na Bobříka informatiky, který proběhne v listopadu.

Certifikát Ivo Toman