Projektový den – Finanční gramotnost

Na konci října na naší škole proběhl již druhý ročník projektového dne zaměřeného na finanční gramotnost a podnikavost žáků.

Každý ročník si vyzkoušel rozdílné aktivity, jejichž cílem bylo posilnit povědomí o světě financí.

Mladší žáci na prvním stupni se učili o samotných platidlech a zkusili si i praktické nakupování na tržišti, které pro ně připravili jejich starší spolužáci.

Žáci na druhém stupni poznávali úskalí rodinného rozpočtu, zkoumali a porovnávali ceny potravin ve šternberských supermarketech. Další ročníky si vyzkoušely dražbu zboží, spojenou s co nejpřesnějším odhadem reálné hodnoty.

Pro nejstarší žáky byly připraveny zajímavé aktivity spojené s návštěvou odborníků z praxe. Žáci osmých ročníků navštívili šternberskou pobočku ČSOB, kde pro ně byla nachystána přednáška a zajímavá interaktivní hra. Deváťáci měli zase na programu besedu s finančním poradcem společnosti Partners zaměřenou na finanční produkty – stavební a penzijní spoření.

Celkově doufáme, že v pestrosti aktivit jsme každému přinesli nové zajímavé zkušenosti a už teď se těšíme na příští ročník.

Velké poděkování na závěr patří partnerům akce, poučnostem MK Fruit, ČSOB a Partners.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie, Projektové dny. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.