Šablony 2018, Rozvíjíme klíčové kompetence – ve školní družině.

Také v letošním školním roce pokračují ve svých činnostech zájmové kluby, zřízené v rámci dotace Šablony 2018, Rozvíjíme klíčové kompetence, CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0008910. V této ukončené II. a začínající III. etapě k nim ve školní družině řadíme kluby zábavné logiky a deskových her, klub badatelský, čtenářské kluby a tandemová výuka ve ŠD zaměřená na pohybové hry.      Schůzky klubu zábavné logiky a deskových her probíhaly formou volnočasových aktivit v 90 minutových blocích. Žáci vystřídali vždy několik her a pedagogové se snažili, aby byly hry zábavné a atraktivní i pro žáky se specifickými potřebami. V rámci aktivit badatelského klubu se zaměřením na výtvarné činnosti se žáci naučili pracovat s netradičními materiály, vyzkoušeli si práci se sklem, přírodninami, odpadovým materiálem, plasty, nebo dřevem. Sami si vyrobili mýdla, nebo přísady do koupele. Čtenářské kluby pro žáky 1. tříd ze školní družiny jsou zaměřeny nejen na osvojení čtenářských dovedností, ale také na získávání základních znalostí z anglického jazyka zábavnou formou v kroužku s názvem „Zážitková angličtina“. Při sportovních aktivitách se žáci naučili spoustu nových her. Během cvičení na koberci, kruzích, žebřinách, hrazdě, nebo kladině si vyzkoušeli společně s p. učitelkou a p. vychovatelkou, co všechno zvládnou, i když si zpočátku v něčem nevěřili. Hojná účast v tomto klubu svědčí o zvyšujícím se zájmu dětí o sport a to je jistě velmi pozitivní zjištění.