Soutěže v cizích jazycích

V měsíci lednu proběhla na naší škole tradiční soutěž v cizích jazycích. Konkrétně se jednalo o školní kolo olympiády v anglickém a německém jazyce.

Soutěžilo se vždy ve dvou kategoriích: 1. kategorii tvořili žáci 6. a 7. tříd, ve 2. kategorii soutěžili žáci 8. a 9. ročníků.

V obou jazycích porota posuzovala nejen to, do jaké míry jsou soutěžící schopni porozumět mluvenému či psanému slovu, ale také jejich vlastní vyjadřovací schopnosti – pohotovost reagovat na nejrůznější otázky, bohatost slovní zásoby, jazykovou správnost, plynulost i výslovnost.

anglickém jazyce v kategorii mladších žáků 3. místo vybojoval Michal Farkaš (7. C), 2. místo obsadil Albert Huslar (7. B) a 1. místo získala Eva Dovrtělová (7. B). Vítězné příčky kategorie starších žáků zabrala 9. B: 3. místo patří Jiřímu Tůmovi, 2. místo Natálii Motáňové a 1. místo Adi Gronichů.

Nyní, jak si vedli žáci v německém jazyce. V mladší kategorii 3. místo získala Kristýna Smolová, 2. místo Dorota Švecová a 1. místo Martina Pšenicová (všechny ze 7. B). Poslední kategorii opět ovládla třída 9. B. Na 3. místě se skončila Jolana Švestková, na 2. místě Natálie Motáňová a vítězem se stala Lucie Hledíková.

Vítězové všech kategorií postoupili do okresního kola, které proběhlo v DDM Olomouc v únoru. Za němčinu nám Martina Pšenicová přivezla bronzovou medaili v kategorii mladších žáků a Lucce Hledíkové uteklo 3. místo o jeden bodík ve starší kategorii. Taktéž bramborovou medaili získal v angličtině Aďa Gronichů, do 3. místa chyběl pouze půl bod. Děkujeme všem soutěžícím za účast a za skvělou reprezentaci školy!