Úspěchy žáků naší školy u přijímacích zkoušek na střední školy

Termíny přijímacích zkoušek se letos kvůli epidemii koronaviru přesunuly z dubna na začátek června. Jednotná přijímací zkouška na čtyřleté obory se konala 8. června a na víceletá gymnázia 9. června. Kvůli opatřením měli letos žáci na její složení místo dvou pokusů pouze jeden.

Průměrný výsledek uchazečů o maturitní studium se u jednotných přijímacích zkoušek letos zlepšil. Nejvýrazněji se změnil průměr v případě osmiletých gymnázií.

Z naší školy bylo přijato na osmileté gymnázium celkem 12 žáků 5.ročníku. Tito žáci dosáhli skvělého umístění. Úspěchem je první místo jednoho z žáků, čtyři z dalších přijatých byli v první desítce.

Žáci pátých a devátých tříd se společně s pedagogy věnovali přípravě českého jazyka a matematiky na přijímací zkoušky nejen v rámci projektu Šablony 2018, ale intenzivně také při  on-line výuce a prezenčním vyučování ve škole od 18. 5., respektive 25.5.2020.

I studenti z 9.ročníku si vedli velmi dobře. Na gymnáziu se všeobecným zaměřením získali první místo, další žáci se umístili v první desítce, u jazykové sekce obsadili 2., 5. a 10. místo.

Poděkování a blahopřání patří nejen samotných žákům, kteří se pilně učili, ale také jejich rodičům, v neposlední řadě také učitelům, kteří žáky připravovali na přijímací zkoušky již od září v rámci doučování či přípravy na přijímací zkoušky.

Všem přijatým žákům gratulujeme a přejeme hodně štěstí při studiu.

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.