PŘÁNÍ NA PRÁZDNINY

Vážené kolegyně, kolegové, milí žáci, vážení rodiče, školní rok 2018-2019 je na svém úplném konci. Máme za sebou deset náročných pracovních měsíců.
Ze zpráv třídních učitelů, jako podklad k pedagogické poradě konané 20.06.2019 vyplývá, že se tento školní rok z pohledu výchovně – vzdělávacího nesmírně podařil!!!  Zde je pár statistických údajů to dokládajících:

Počet žáků 531 (z toho 6x zahraničí)
Počet tříd 21
Počet žáků s hodnocení PROSPĚLO 525 (všichni hodnocení žáci)
Komisionální přezkoušení 0
Počet žáků s VYZNAMENÁNÍM 377, tj. 71,8%
Počet žáků 6.-9. ročník se SAMÝMI JEDNIČKAMI

Z toho –

38, tj. 17,4%

10x, tj. 36% ze všech žáků
9x, tj. 33% ze všech žáků

Počet kázeňských opatření
(napomenutí, důtka TU a důtka ŘŠ)
Počet pochval ředitele školy 16
Snížená známka z chování (2. a 3. stupeň) 0
Absence za 2. pololetí celkem 26.328
Absence za 2. pololetí na žáka 50,15
Neomluvené absence za 2. pololetí 0

Při pohledu na tyto údaje mám velkou radost za naše žáky, rodiče a učitele. Jediné, kde vidím možné a vhodné zlepšení je snížení absencí žáků. Přes mé vysoké profesní uspokojení vím, že je vždy možnost a povinnost neusnout na vavřínech a i nadále pracovat na dalším zlepšování.

A to je cíl na příští školní rok.

Ani se nenadějeme a bude tu září 2019. Než se tak stane, přeji všem učitelům, vychovatelům, asistentům, správním pracovníků, žákům a jejich rodičům krásné, kouzelné, slunné, klidné a pohodové prázdniny!!! Ať se takovéto prázdniny pro všechny stanou tou živou vodou, kterou potřebujeme načerpat do další společné práce.

20.06.2019

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy