Součástí školní ligy miniházené jsou i naši žáci

Myšlenka“zkusit něco nového“ se nám v hlavě promítala již dlouho. Pohyb, rychlost, postřeh, rozvoj míčových dovedností, kolektivita, smysl pro fair – play a sport pro holky i kluky. To vše nám splňoval jeden sport – miniházená.

V polovině září tohoto školního roku tak vznikla dvě pilotní družstva. Družstvo mladších žáků Sharks a starších Bulldogs. Tréninky probíhaly s velkým nasazením. Žáci pochopili pravidla, smysl hry velmi rychle a z jejich tváří byly znát sympatie k tomuto novému sportu.

Velkou radost jsme měly nejen my, ale také samotní hráči z návštěvy paní Michaela Kacmarczykové, skvělé hráčky a trenérky házené starších žáků ve Velké Bystřici. „Holky, nebojte se a běžte do toho, máte šikovné děti,“ zaznělo z úst této skvělé dámy. Neváhaly jsme a přihlásily naše družstva do Školní ligy miniházené podporované Českým svazem házené.

V úterý 5. listopadu jsme vyjeli poměřit své síly s dalšími družstvy, která se taktéž zapojila do této ligy. Věděli jsme, že nás čeká velký boj. Jako jediní jsme byli na turnaji nováčkem. Ostatní družstva se tomuto sportu věnují již nějaký ten rok. Ale to nás neodradilo. Naopak. Nervozita z žáků opadla již po prvních vteřinách na hřišti. Obě družstva odehrála několik zápasů. Žáci bojovali jako lvi. Nikomu nedali nic zadarmo.

Závěrečný nástup při vyhlašování jsme si skvěle užili. Mladší žáci vybojovali 5. místo z pěti, jedna remíza a dvě velmi těsné prohry. Starší žáci, čtvrťáci, soupeřili i s páťáky. Umístili se na 6. místě z osmi týmů, jedna výhra, jedna remíza.

Tento turnaj nám dal mnoho. Nové kamarády, zkušenosti k nezaplacení. Víme, na co se zaměřit, co zlepšit.

Velké poděkování patří p. učiteli Ivu Šenkovi a jeho organizačnímu týmu z Velké Bystřice za skvěle připravený turnaj, milé přivítání a bohaté ceny pro naše žáky.

První turnaj byl pro nás velmi náročný a zároveň velmi úžasný. Odjížděli jsme sice unaveni, ale přesto velmi šťastni a spokojeni.

Hrdé trenérky Dis. Kateřina Konečná a Mgr. Romana Polzerová

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie, Ostatní, Soutěže. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.