Pomáháme žákům s výběrem škol

V rámci projektu Rozvíjíme klíčové kompetence, je škola zapojena i do šablony Kariérního poradenství. A zatímco naši deváťáci již mají plnou hlavu s vyplňováním přihlášek na střední školy, proběhly i workshopy s žáky 8. tříd, kteří mají nelehký výběr stále před sebou.
Žáci měli možnost zapojit se do diskuse o rozdílech mezi různými typy škol (gymnázia, odborná učiliště, střední odborné školy) a oborů. Ukázala se jim i práce s Atlasem škol Olomouckého kraje. V tom si mohou vyhledat všechny školy v regionu s přehledem nabízených oborů, ale i informace o počtech přihlášených/přijatých v loňském roce. Atlasy školství pak žáci dostávají aktuální v 9. třídách před veletrhem Scholaris, aby již během něj mohli svou pozornost cílit na konkrétní stánky.
Ukázán jim byl i web infoabsolvent.cz, kde si mohou zkusit výběr pomocí obrázkového průvodce nebo vyhledat konkrétní školu podle vybraných parametrů (region, obor,…).
Osmáci sice mají na výběr ještě zdánlivě celý dlouhý rok, ale jak víme, čas plyne jako voda. Doufáme proto, že díky dostatku informací předem budou schopni vybrat si dobrý obor, který je bude bavit a pomůže jim snadno najít v budoucnu uplatnění na trhu práce.