Burza práce a vzdělávání

Burza práce a vzdělávání je událost, kterou pořádá Krajská hospodářská komora, Úřad práce ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Proběhla dne 22.10. 2019 a navštívily ji třídy 8.A a 8.B v rámci Kariérového poradenství projektu Rozvíjíme klíčové kompetence. Burza práce byla určena nejen nezaměstnaným, ale i absolventům škol i stávajícím studentům, kteří pomalu přemýšlí o svém dalším zaměření. Představilo se tu nejen 25 vybraných středních a vysokých škol ale i několik desítek zaměstnavatelů z Olomouckého kraje z nejrůznějších odvětví, např. strojírenství, výroba plastů, stavebnictví, pojišťovnictví, zdravotnictví a mnoho dalších.

Co žáky bezesporu zaujalo, byly zajímavé exponáty některých vystavovatelů (vojenská a policejní technika). Mimo jiné si mohli vyzkoušet např. sílu svého dechu, shlédnout 3D tiskárny a roboty, nechat se nalíčit či učesat, vyzkoušet si být na chvíli barmanem… V neposlední řade byly pro studenty připraveny soutěže o atraktivní ceny.

Tato akce byla pro žáky velmi přínosná a bezesporu jim pomohla při rozhodování o budoucím povolání.