Výměnný pobyt ve Švédsku pod záštitou EU

Každoročně se vybraní žáci osmých a devátých tříd naší školy účastní výměnného pobytu ve Švédsku. Letos je už druhým rokem vše spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+. Díky tomu je cestování pohodlnější a aktivity v místě pobytu jsou mnohem atraktivnější a zábavnější.

„První den začal brzkým stáváním, čekáním na vlak do Prahy a pak příjemným letem, během kterého jsme si mohli dopřát chutnou svačinku. Pro mnohé z nás to byla dokonce první letecká zkušenost! V příletové hale na nás už čekali naši noví švédští kamarádi spolu s jejich rodiči a odvezli si nás k sobě domů. Odvahu seznámit se i s ostatními Švédy zapojenými do programu jsme získali díky společným aktivitám, které pro nás naplánovali naše skvělé české i švédské učitelky. Díky nim jsme si užili projížďku na lodi spojenou se zkoumáním mořského dna, rybí aukci, procházku uměle vytvořeným deštným pralesem, obchod se sladkostmi, bowling a mnoho dalšího. Kromě společných aktivit jsme měli i volný čas, který jsme zaplnili návštěvou kina, obchodního centra a lunaparku. Poslední den byl pro každého z nás zdrcující. Naštěstí to nebylo definitivní sbohem, ale jen na shledanou. Všichni už se moc těšíme, až své nově získané kamarády přivítáme a budeme jim moct ukázat Česko.“

za českou výpravu sepsala Mary Straková, 8.B

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie, Projekty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.