Vítání jara

Konečně! Po dlouhé zimě nás čekají dny plné sluníčka a zeleně. Všichni jsme se na příchod jara moc těšili!                                                                                                                                               Abychom jaro jaksepatří uvítali, pořádně jsme se na první jarní den připravili. Ve čtení jsme se dozvěděli, jak se mění jarní příroda, proč je v řekách více vody, proč se dny prodlužují a kteří ptáci se vracejí z teplých krajů. V matematice jsme počítali květiny a ptáčky v zahradách, v hudební výchově jsme notovali jarní písničku o žabičce. Výzdobu třídy jsme si připravili ve výtvarné výchově a pracovních činnostech, ve kterých jsme malovali sněženky a vyráběli látkové ptáčky. V rámci prvouky a tělesné výchovy jsme vyrazili k místní řece, do které jsme vhodili Moranu jako symbol definitivního rozloučení s paní zimou. Jakmile Morana odplula, začalo vítání jara krásnými písničkami a krmením kačen.

Počasí nám přálo a již první sluneční paprsky nás hřály do tváří. Spokojeni a s úsměvem na tváři jsme se vrátili zpět do školy.

Krásné jaro Vám všem přejí žáčci 1. A a 1. B!!!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie, Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *