Německo – první návštěva šternberských žáků v Günzburgu na výměnném pobytu

Od pondělí 18. 3. do neděle 24. 3. proběhla první návštěva šternberských žáků Základní školy Svatoplukova na výměnném pobytu v Německu v Günzburgu. Celkem se výměnného pobytu účastnilo 13 žáků, kteří byli ubytováni v rodinách. První den jsme navštívili naše partnerské školy Dominikus-Zimmermann-Realschule a Montessorischule. Po srdečném uvítání následovala prohlídka města a radnice, kde nás přivítal pan starosta Gerhard Jauernig a vedoucí odboru pro partnerské vztahy měst Günzburg a Šternberk pan Manfred Proksch.

Dokonce nás pan starosta pozval všechny do kavárny na zmrzlinu. Po obědě ve školní kantýně jsme odjeli do nedalekého Legolandu, který byl pro veřejnost ještě zavřený, ale my jsme měli možnost si prohlédnout celý park, včetně akvária, Minievropu a sledovat i veškeré přípravy na zahájení sezóny. Večer pak všichni strávili v rodinách. Ve středu jsme jeli do Alp, kde jsme navštívili krásný pohádkový zámek Neuschwanstein. Ve čtvrtek jsme relaxovali v jedněch z největších termálních lázní na svět, v termálech v Erdingu. Mohli jsme si vyzkoušet 27 skluzavek, umělé vlny, různé vířivky a venkovní bazény. V pátek byl sportovní den. Navštívili jsme sportovní centrum Exus, kde jsme si zahráli 3D neon golf, na umělém trávníku fotbal a vyzkoušeli jsme si nesčetné množství horolezeckých stěn.Po sportovním vyžití jsme odjeli do krásného historického města Augsburg, kde jsme se trošku zrelaxovali. Večer jsme zakončili společně na rozlučkovém večírku ve škole Montesosori, kde pro nás rodiče našich partnerů připravili báječnou večeři i s koktejly. Sobotu jsme strávili v rodinách. Někteří odjeli do města Ulm, jiní na nákupy, někteří do Jumpparku. Neděle byla nejsmutnějším dnem, čekalo nás loučení, které se neobešlo bez slziček. Na otázku, jestli bychom rádi zůstali déle, byla jednoznačná odpověď ano.

Závěrem bychom chtěli podělovat Česko-německému fondu budoucnosti a městu Šternberk za finanční podporu, bez které by se náš výměnný pobyt nemohl realizovat.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie, Výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *