Jarní projektový den

„Jarní úklid“, tradice Velikonoc, příprava na DOD, velikonoční jarmark, výstava Street art…to vše v jednom dni. Přečtěte si, jak tento dne vnímala děvčata z devátého ročníku Adélka J., Míša H. a Míša K.

Ve středu dne 27. 3. 2019 se na naší škole konal Projektový den na téma ,,Jaro a Velikonoce“. Do projektového dne se zapojila celá škola. Žáci na 1. stupni se dozvídali nové zajímavosti o Velikonocích, o jejich tradicích, zpívali velikonoční koledy. Žáci prvních tříd vyráběli velikonoční dekorace, sázeli ječmen, dokonce šli hledat poklad. Ve druhých třídách pekli Jidáše, soutěžili, dělali spojovačky a luštili hádanky. Žáci 3. B navštívili DDM, kde vyráběli velikonoční ozdoby a povídali si o velikonočních zvycích. Ve čtvrtých a v pátých třídách vyráběli jarní dekorace z nejrůznějšího materiálu, v lese děti pletly pomlázky. Páté ročníky připravovaly výzdobu čajovny, která letos bude v japonském stylu. Žáci se učili psát japonským písmem a skládali japonské básně. Na 2. stupni se žáci zaměřili především na přípravu Dne otevřených dveří, který se bude konat 30. 3.2019. Stejně jako první stupeň vyráběli drobné upomínkové předměty a artefakty na velikonoční jarmark, který proběhne právě na Den otevřených dveří. Výtěžek z jarmarku bude věnován handicapované dívence. Dále se jarně a velikonočně zdobily třídy, okna, chodby. Žákyně sedmého ročníku chystaly výstavu Street art. Ve výtvarné výchově totiž celý druhý stupeň zkusil navrhnout výmalbu parkoviště před naší školou. Na Dni otevřených dveří pak proběhne hlasování o nejzajímavější návrh.

A jak se na jaro a Velikonoce těšíte Vy?