SAZKA Olympijský víceboj

Naše škola se zapojila do projektu SAZKA Olympijský víceboj.

Představení víceboje

Logo - SAZKA Olympijský víceboj

Logo – SAZKA Olympijský víceboj

„Sazka Olympijský víceboj představuje jeden z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu – Česko sportuje. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků 1. – 9. tříd základních škol do 8 měřitelných disciplín a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase.“ [online]. [cit. 2014-10-21]. Dostupné z: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/o-viceboji/predstaveni-viceboje/

Žáci mají možnost získat sportovní vysvědčení (po splnění všech disciplín) a doporučení, jaké sportovní odvětví je pro ně nejvhodnější a kde se mu ve svém okolí může pravidelně věnovat.

Proč se zúčastnit Olympijského víceboje?

  • 29 nejaktivnějších škol v každém pololetí navštíví Olympijská hlídka, kterou tvoří zábavný moderátor a úspěšní čeští olympionici (Ambasadory jsou Vavřinec Hradilek, Veronika Vítková, Tomáš Verner, Mirka Knapková, Ondřej Bank či Martina Sáblíková a další sportovní hvězdy.).
  • Každá škola, která získá v celkovém hodnocení nejméně 50 bodů, získá certifikát potvrzující její účast v programu.
  • Každá třída, v níž splní všech 8 disciplín v 1. pololetí alespoň polovina žáků, získá sportovní analýzu třídy od SportAnalytik.
  • Každý žák dostane diplom za účast, pokud splní alespoň jednu disciplínu. Když splní všech 8 disciplín, tak získá také sportovní vysvědčení s analýzou jeho fyzických schopností. Na něm nenajde známky, ale analýzu svých fyzických schopností a předpokladů pro konkrétní sporty.
  • Více na http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/o-viceboji/proc-se-zucastnit2/

Soutěžní disciplíny

Podrobný manuál k jednotlivým disciplínám si můžete stáhnout.

1. Ohebnost: Hluboký předklon

2. Hbitost:T-běh

3. Silová vytrvalost: Zkrácené sedy-lehy

4. Rovnováha:Postoj čápa

Rychlost: Sprint 60 m

6. Běžecká vytrvalost: Běh na 500 m (1. stupeň) / Běh na 1 000 m (2. stupeň)

7. Výbušnost: Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň)

8. Síla: Hod basketbalovým míčem

Oficiální stránky projektu: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/