Výuka od 11.5.2020

Vážení rodiče, dle rozhodnutí vlády nabízíme vašim dětem 9. ročníků, DOBOROVOLNOU přípravu na přijímací zkoušky na střední školy počínaje 11.05.2020.

NA ZÁKLADĚ ROZHODNÍ VLÁDY – svým usnesením č. 491 ze dne 30. dubna 2020 rozhodla vláda o tom, že od 11. května 2020 do škol budou moci docházet žáci 9. ročníků, a to za účelem přípravy na přijímací zkoušky na střední školy. Docházka u výše uvedených nebude povinná, bude probíhat ve skupinách v maxim. počtu 15 žáků. O organizaci samotné výuky rozhoduje ředitel školy podle svého uvážení – uvolnění tedy např. neznamená, že by museli žáci či studenti docházet do školy každý pracovní den.

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy. Proto svůj zájem vyjádřete do níže uvedených termínů. Informaci sdělte třídnímu učiteli písemně na pracovní email, systémem EDUPAGE nebo telefonicky. V případě žáků 9. ročníku do 7. 5. 2020 (v případě žáků 1. stupně do 18. 5. 2020-znovu návrat do školy od 25.05.2020).

Podrobnější informace k realizaci výuky budou sděleny před zahájením přípravy žákům, kteří se budou výuky od 11.5. účastnit.

Vstup do školy bude umožněn pouze těm žákům, kteří nebudou vykazovat příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19. Před prvním vstupem do školy předloží zákonný zástupce prostřednictvím žáka čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (viz níže). V tištěné podobě je možné si prohlášení vyzvednout také v kanceláři školy. Pokud zákonný zástupce dokument nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna. Čestné prohlášení bude vybíráno před vstupem do školy první den tzn. u žáků 9. ročníků 12. 5. 2020 a 1. stupně 25. 5. 2020). Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy

Čestné prohlášení