BLÍŽÍ SE DOBA ZNOVU OTEVŘENÍ ŠKOL…

MŠMT vydalo organizačně – hygienický manuál k postupnému návratu žáků do škol. Jeho přílohou je Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy třídnímu učiteli běžně používanými komunikačními toky mezi školou, žáky a rodinou.

V případě žáků 9. ročníku je to do 7. 5. 2020, v případě žáků 1. stupně do 18. 5. 2020-znovu návrat do školy od 25.05.2020). Čestné prohlášení je povinné pro vstup žáka do výuky, bude se vybírat první den znovu návratu do škol. Formulář je dostupný na webových stránkách školy, v papírové podobě lze vyzvednout u tajemnice školy, bude k dispozici i na srazových místech první den před vstupem do školy. Srazová místa a časy vám sdělí třídní učitelé.

Současné důležité termínové milníky školy

Do 07.052020 přihlášení žáků 9. tříd rodiči na přípravu na přijímací pohovory

11.05.2020 žáci 9. tříd mohou dobrovolně navštěvovat školu jako přípravu na přijímací pohovory

12.05.2020 prostorová desinfekce přístavby školní budovy Svatoplukova

18.05.2020 příprava předání školní budovy Sadová jako staveniště, stěhování pedagogických pracovníků do školní budovy Svatoplukova

Do 18.05.2020 přihlášení žáků 1. stupně rodiči na přípravu na znovu otevření škol

25.05.2020 dobrovolný návrat do škol žáků 1.-5. Ročníku, výuka bude probíhat ve školní bodově Svatoplukova

Znovu otevření mateřských školy ve Šternberku od 25.05.2020 – není potřeba roušek pro děti

Jednotné přijímací pohovory na střední školy, odhad první polovina 6/2020,

Sešity – rodiče obdrželi přes třídní učitele nabídku ročníkových žákovských sad sešitů na příští školní rok

Škola vyhlásila pro žáky DOBROVOLNOU dlouhodobou projektovou soutěž s důrazem na výchovné předměty s názvem VYRÁBÍME, FOTÍME, KRÁTÍME SI ČAS, NEŽ DO ŠKOLY PŮJDEME ZAS..

Tajemnice školy potvrzuje formuláře pro OŠETŘOVNÉ v době od 07,00 do 09,00 hodin. Vhodné řešit tuto problematiku přes email, případně se dohodnout telefonicky na určitý den a čas (mobil Sedláková Renata – 732 832 268),

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení rodičům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.