ZNOVU ZAHÁJENÁ VÝUKA

Přijímací pohovory na střední školy

• Čtyřleté obory pondělí 08.06.2020
  • Gymnázia úterý 09.06.2020

Příprava žáků 9. tříd – probíhá ve třech skupinách. Přihlásilo se celkem 33 žáků z 51 (65%). Žáci odevzdali čestná prohlášení o bezinfekčnosti, u vstupu jim byla změřena teplota. Příprava na přijímací pohovory ve škole bude probíhat vždy v úterý, středu a čtvrtek. Žáci budou mít hodiny českého jazyka a matematiky. K tomu jsme přidali žáků denně hodinu zaměřenou na testování (teorie, základy, cíle, strategie řešení testu, vlastní testování, chování v rámci testování…). Mimo to budou mít 2 skupiny po povinném bloku hodin klub doučování v rámci dotace šablony. Tento klub bude opět zaměřen na matematiku.

MŠMT vydalo organizačně – hygienický manuál k postupnému návratu žáků do škol. Jeho přílohou je Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy třídnímu učiteli běžně používanými komunikačními toky mezi školou, žáky a rodinou.

V případě žáků 1. stupně je nutné děti přihlásit NEJPOZDĚJI do 18. 5. 2020-znovu návrat do školy od 25.05.2020). Čestné prohlášení je povinné pro vstup žáka do výuky, bude se vybírat první den znovu návratu do škol. Formulář je dostupný na webových stránkách školy, v papírové podobě lze vyzvednout u tajemnice školy, bude k dispozici i na srazových místech první den před vstupem do školy. Srazová místa a časy vám sdělí třídní učitelé.

Obědy – Pro žáky prvních stupňů základních škol bude školní jídelna zajišťovat teplý oběd bez výběru jídel (pouze nabídka jednoho jídla), obědy budou rodiče žáků přihlašovat v systému, přihlašování bude možné od pondělí 18. května 2020.

Ve škole byla provedena prostorová desinfekce.

Sešity – rodiče obdrželi přes třídní učitele nabídku ročníkových žákovských sad sešitů na příští školní rok

Škola vyhlásila pro žáky DOBROVOLNOU dlouhodobou projektovou soutěž s důrazem na výchovné předměty s názvem VYRÁBÍME, FOTÍME, KRÁTÍME SI ČAS, NEŽ DO ŠKOLY PŮJDEME ZAS..

Tajemnice školy potvrzuje formuláře pro OŠETŘOVNÉ v době od 07,00 do 09,00 hodin. Vhodné řešit tuto problematiku přes email, případně se dohodnout telefonicky na určitý den a čas (mobil Sedláková Renata – 732 832 268),

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.