AKTUALITY DOMÁCÍHO VYUČOVÁNÍ…

Plán znovuotevření škol

• Od pondělí 25.05.2020 bude možnost osobní přítomnosti žáků 1. stupně základních škol a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin (např. kluby, či doučování Šablon II),
  • Účast žáků je dobrovolná, nepovinná, nošení roušek je na zvážení učitele, ve společných prostorách povinné, školní obědy budou ze strany MŠMT a hygieniků dořešeny,
  • Škola oslovila rodiče s žádostí o vyjádření se k tomu, zda jejich dítě 1.-5. ročníku bude od 25.05.2020 navštěvovat školu. Škola tyto údaje potřebuje k přípravě organizačně personálního zajištění. Prosím rodiče o dodání podkladů do 30.04.2020!!!
  • Žáci 1.-5. ročníku, kteří měli třídy ve školní budově Sadová, budou mít výuku od 25.05.2020 ve školní budově SVATOPLUKOVA, přednostně v přístavbě – ŠD a ŠJ, to z důvodu realizace dotace Výstavby specializovaných učeben v podkroví školní budovy Sadová a výtahu.
  • Červen 2020 – realizace konzultací či občasných vzdělávacích aktivit v menších skupinách žáků na 2. Stupni základních školy (např. kluby a doučování šablon),
  • Jednotné přijímací pohovory na střední školy, odhad první polovina 6/2020,
  • Škola před nástupem dětí zpět do škol provede prostorovou desinfekci. Stanovený termín realizace 12.05.2020.

Základní informace k připravované Vyhlášce MŠMT – Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020

• Nutná úprava pravidel hodnocení žáků v návaznosti na mimořádnou situaci – přerušení výuky,
  • Žáci nebyli řádně připraveni na vzdělávání na dálku,
  • Různost domácích podmínek k výuce na dálku (PC, připojení, tiskárny…), časové možnosti rodičů (zaměstnanost rodičů), schopnosti rodičů zastoupit učitele,
  • Prezenční výuka 4 týdny (bez jarních prázdnin), popřípadě doba po návratu do škol (od 25.05.2020) – základ hodnocení,
  • Hodnocení žáků v distanční formě výukypodpůrné, doplňující hodnocení, za toto období po objektivním uvážení podmínek pro zapojení žáka do distančního vzdělávání lze zohlednit :
    • Snahu žáků o pravidelnou práci ve vzdělávání na dálku,
    • Samostatné práce a samostudium,
    • Četbu nad zadanými úkoly,
    • Portfolia
    • Zvládnutí technologií a pravidel pro práci s informačními technologiemi.

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy proběhnou v první polovině 6/2020, škola nabídne částečnou intenzivní pomoc např. v rámci řešení klubů či doučování Šablony II.

Sešity – TU osloví rodiče žáků s nabídkou ročníkových žákovských sad sešitů na příští školní rok, škola kupuje sešity přímo od výrobce za nízké ceny, sešity škola uhradí z prostředků SRPŠ a následně v září 2020 sešity žákům rozdá a přijme úhradu, kterou vrátí zpět na účet SRPŠ. Vše se bude řešit v období 5-6/2020.

Škola vyhlásila pro žáky DOBROVOLNOU dlouhodobou projektovou soutěž s důrazem na výchovné předměty s názvem VYRÁBÍME, FOTÍME, KRÁTÍME SI ČAS, NEŽ DO ŠKOLY PŮJDEME ZAS..

Tajemnice školy potvrzuje formuláře pro OŠETŘOVNÉ v době od 07,00 do 09,00 hodin. Vhodné řešit tuto problematiku přes email, případně se dohodnout telefonicky na určitý den a čas (mobil Sedláková Renata – 732 832 268),

Škola přes ředitele školní jídelny plošně odhlásila žákům obědy do čtvrtku 07.05.2020.

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.