Školní poradenské pracoviště

Strategie předcházení školní neúspěšnostiVýchovný a kariérový poradce Mgr. Antonín GERŽA

Kontakt                                                           zc.tavssznull@azreg

Konzultace                                                     PO – PÁ               07,30 – 08,00; 09,40-10,00; dále dle domluvy

Umístění                                                         školní budova Svatoplukova, přízemí, kancelář VP

Školní metodik prevence Mgr. Zdenka VÁCLAVKOVÁ

Kontakt                                                           zc.tavssznull@avokvalcav

Umístění                                                         školní budova Svatoplukova, přízemí, sborovna

Školní psycholog Mgr. Kristýna SMEJKALOVÁ

Kontakt                                                           zc.tavssznull@avolakjems; zc.tsopnull@avolakjams.anytsirk

Konzultace                                                     ÚT a PÁ               08,30 – 13,30; dále dle domluvy

Linka bezpečí                   pro žáky              telefon – 116 111 – non stop

pro rodiče           mobil – 606 021 021

každý rok            Organizace školního roku – Info pro rodiče

www.linkabezpeci.cz, www.pomoconline.czwww.facebook.com/linkabezpeci

Schránka důvěry                                          školní budova Svatoplukova, přízemí, u kanceláře VP

Program poradenských služeb

Na základě školského zákona č. 561/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů a na základě vyhlášky č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů, je ve škole zřízeno školní poradenské pracoviště. Poradenské služby jsou poskytovány bezplatně na žádost žáků, jejich zákonných zástupců a pedagogů. Podmínkou poskytnutí poradenské služby je písemný souhlas žákova zákonného zástupce. Souhlasu není třeba v případech, kdy je ohroženo duševní nebo tělesné zdraví žáka nebo osob v jeho okolí, v případech, kdy má škola podezření, že dochází k týrání, k šikaně a k dalším sociálně patologickým jevům, v rámci preventivních programů nebo na žádost soudu.

Škola zabezpečuje poskytování poradenských služeb školním poradenským pracovištěm, ve kterém působí výchovný poradce a školní metodik prevence, kteří spolupracují se všemi pedagogy. Poskytování poradenských služeb ve škole je zajišťováno i školním psychologem.

Školní poradenské pracoviště

Odbornou a metodickou podporu poradenským pracovníkům ve škole poskytují pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogická centra a střediska výchovné péče. Školní poradenské pracoviště zabezpečuje služby především prostřednictvím těchto odborníků:

• školní psycholog – Mgr. Kristýna Smejkalová
  • výchovný poradce (kariérový poradce) – Mgr. Antonín Gerža
  • školní metodik prevence – Mgr. Zdenka Václavková

Služby jsou koordinovány školním metodikem prevence, který společně s ostatními odbornými pracovníky, s třídními učiteli a vedením školy vytvořil Program zabezpečování pedagogicko-psychologického poradenství poskytovaného ve škole.

Strategie předcházení školní neúspěšnosti
(strategie-predchazeni-skolni-neuspesnosti.docx) (20 KB)