Jarní projektový den aneb jak jsme se jarně ladili

První jarní den oslavila naše škola vskutku slavnostně.

V tento den neprobíhala běžná výuka, ale tzv. projektový den, kdy žáci pracují ve vybraných menších workshopech. A ochutnávka byla vskutku široká – od vlastnoručně upečeného cukroví až po vynášení Morany. Obsahem tohoto projektového dne bylo jaro v jeho proměnách a tradice velikonočních svátků. V rukodělně zaměřených dílničkách si žáci mohli například namalovat velikonoční vajíčka, uplést pomlázku, vytvořit jarní dekorace na stůl či na okna. Naše škola se tak hemží nejen žáky, ale také zajíčky, ovečkami, slepičkami a jinou jarní zvířenou.

Některé workshopy byly zaměřeny vyloženě intelektuálně. Víte, jak například přesně vypočítat datum Velikonoc, co znamenají slova – postní doba, pašije nebo masopust? Prožili jste někdy velikonoční svátky v Německu, Anglii či Rusku? A kdo zrovna nehovoří třemi jazyky, může na Den otevřených dveří nahlédnout do minislovníčku a naučit se názvy mláďat v těchto jazycích.

Doufáme, že si naši žáci netradiční výuku užili a naladili se tak na jarní notu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Projektové dny. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.