Informace k zápisu do 1. tříd

Zápisy do prvních tříd, které každoročně probíhaly od poloviny ledna do poloviny února, posunula od loňského roku novela školského zákona až na období od 1. do 30. dubna.

Zápisy do 1. tříd základních škol ve Šternberku se budou letos konat v pátek 6. dubna.

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce – tedy nejpozději do 30. dubna 2018, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Tím se ovšem krátí doba, kterou mají rodiče na to, aby případně s dítětem navštívili pedagogicko-psychologickou poradnu či speciálně pedagogické centrum, jež posoudí, zda je vhodný či nutný odklad povinné školní docházky. Rodiče by měli podrobně a v dostatečném předstihu projednat s učitelkami mateřských škol, zda je u jejich dítěte výše uvedené vyšetření potřeba a pokud ano, včas se k němu objednat, aby měli potřebné doklady pro žádost o odklad školní docházky a předložili je již u zápisu do 1. tříd.

Více informací získáte také na samostatné stránce věnované zápisu do 1. tříd

Zápis do 1. tříd 2018
Filename : zapis-do-1-trid-2018.doc (122 KB)
Titulek : Zápis do 1. tříd 2018
informace k zápisu do 1. tříd ZŠ
Filename : informace-k-zapisu-do-1-trid-zs.doc (341 KB)
Titulek : informace k zápisu do 1. tříd ZŠ

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení rodičům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.