Vánoce jsou za dveřmi :-)

Stejně tak, jako každý rok, jsme se i letos vydali s dětmi ze školní družiny nadýchat vánoční atmosféry na trhy do Olomouce. Prohlédli jsme si vánoční výzdobu a stromeček. Nakoukli do všech stánků, něco si samozřejmě koupili a ochutnali místní … Celý příspěvek

Další galerie | Napsat komentář

Předvánoční vycházka 3. C

V úterý 19. 12. odpoledne se vydala 3. C i s ostatními kamarády na vycházku do lesa. Doprovodila nás také jedna maminka s pejskem. Našim cílem bylo ozdobit dobrotami vánoční stromeček pro zvířátka a pořádně se provětrat. Po ozdobení stromku jsme se … Celý příspěvek

Další galerie | Napsat komentář

PF 2018

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Šablony 2016 – Kluby logického myšlení a deskových her

Šablony 2016 – Kluby logického myšlení a deskových her

Ve Šternberku 20.12.2017

V 1. pololetí školního roku 2017/2018 probíhá na naší škole již druhá etapa projektu s názvem „Rozvoj extrakurikulárních aktivit na ZŠ Svatoplukova“, reg.č. CZ.02.3.68/0.0./0.0/16  022/0001282, který naši pedagogové, žáci i rodiče znají spíše pod zkráceným pracovním názvem „Šablony 2016“.

Jeho součástí jsou i 4 Kluby logického myšlení a deskových her (KLM a DH), které pro téměř 70 žáků převážně 1.stupně, tj. od druháků po páťáky, vedou ve svých kroužcích paní učitelky Švancarová, Mádrová, Polzerová a Novobilská.

Jak sám název již napovídá, škola v rámci projektu nakoupila značné množství společenských a deskových her, a naši žáci se pak pravidelně scházejí v odpoledních hodinách, aby pak nejen ve hrách, ale i v připravených soutěžích, hádankách, kvízech a hlavolamech uplatňovali matematického ducha, tříbili svou logiku a zlepšovali se ve svých strategiích a myšlenkových postupech. Z každého setkání si často odnášejí nejen báječný pocit z případných vítězství, ale také podstatně důležitý kontakt se svými vrstevníky. V dnešní době, tak charakteristické pro technologie, počítačovou techniku, tablety a mobilní telefony, které mnohdy svádí k sociální izolaci a k obtížnému navazování vztahů a přátelství, jsou tyto naše „Deskovky“ pro žáky vítaným časem, kdy společně prožívají a sdílí své úspěchy, výhry a samozřejmě i nezdary, při společenských hrách. Při zábavě spolu přirozeně komunikují, dokáží se vcítit do myšlenek a pocitů protihráče či naopak nabízejí podporu.

KLM a DH nejsou jen o taktice, strategii a logice. Jsou o přátelství, komunikaci, a sociálních vazbách. Paní učitelky to vyjádřily přesně: Děti se seznamují s různými druhy deskových her a dalšími zábavnými činnostmi jako je řešení detektivních příběhů, vyhledávání zašifrovaných informací, řešení rébusů apod. Všechny aktivity jsou zaměřeny na rozvoj postřehu, pozornosti a paměti, logického, kombinačního a matematického myšlení. Během schůzek si děti spolu nejen hrají, ale také soutěží a navazují nová přátelství.“

Jejich slova potvrzují odpovědi některých našich druháků, třeťáků a čtvrťáků, kdy jsme na jedné schůzce dětí zeptali, proč do kroužku chodí:

 • Je to na přemýšlení a hry jsou dobré.(Patrik)
 • Naučíme se hodně nového, co bychom se nenaučili doma. (Aneta)
 • Tenhle kroužek mě baví, prostě nemá chybu. (Tim)
 • Setkávám se tu s kamarády z minulých tříd a poznávám i nové. A je tu spousta her. (Michal)
 • Kroužek je velice dobrý, nic bych na něm neměnil. (Jan)
 • Líbí se mi, že tady hrajeme dobré hry a že je můžu hrát s kamarády. (Sophie)

 

 • Na závěr jsme vybrali asi ten nejlepší postřeh: V tomhle kroužku jsem potkal spoustu nových přátel. Doporučuji! (Jakub)

Je vidět, že se dětem kroužek líbí a že si čas si čas trávený s kamarády opravdu užívají.

 

Rubriky: Akce školy, Oznámení rodičům | Napsat komentář

Recitační soutěž

Letošní čekání na Vánoce jsme si opět zpříjemnili školním kolem recitační soutěže, které proběhlo dne 19. 12.2017.

Nejdříve si mezi sebou zasoutěžili žáci prvních a druhých ročníků a po přestávce změřily své síly děti ze třetích, čtvrtých a pátých tříd. Vybrat nejlepší recitátory bylo opět velmi obtížné, protože všichni se velmi dobře připravili a předvedli opravdu krásné výkony.

Během porady poroty, ve které byly všechny třídní paní učitelky, si děti zazpívaly koledy a někteří řekli básničky, které se naučili pro třídní kola recitační soutěže.

A jak to vše dopadlo? Nejlepší soutěžící pro tento rok jsou:

 1. ročník –1. místo : Rozálie Zapletalová (1.A),2. místo : Jolana Krumniklová( 1.B),3. místo – Martin Marek( 1.B)
 2. ročník-1. místo :Lucie Utíkalová (2.A),2. místo :Linda Švancarová (2.B),3. místo: Matyáš Vysloužil (2.B)
 3. ročník – 1. místo:Nikolas Medera (3.B),2. místo:Jan Číhal (3.C),3. místo:Anežka Přikrylová (3.A) ,
 4. ročník – 1. místo: Leona Vachutková (4.A),2. místo: Štěpán Krumnikl (4.B),3. místo:Marek Žáček (4.C),
 5. ročník-1. místo:Julie Velšová (5.A),2. místo:Amélie Zapletalová(5.C),3. místo:Iveta Václavíková(5.B)

Všem blahopřejeme!

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Cvičení s rodiči

Honičky, rozcvička, míčové hry, opičí dráha, skoky přes kozu a švédskou bednu, přetahovaná s lanem. Tak bych shrnula páteční odpoledne, které proběhlo v duchu předvánočně cvičebním u nás ve školní tělocvičně. Rodiče s dětmi třídy 1. A si přišli zacvičit! Sladkosti a cukroví … Celý příspěvek

Další galerie | Napsat komentář

Advent v 1.B

Páteční dopoledne jsme strávili za pomoci maminek a sestry přípravou na Vánoce. Zdobili jsme perníčky, vyráběli andílky, stromečky a velikánské hvězdy, navlékali řetězy z popcornu. Upekli jsme vanilkové rohlíčky a linecké cukroví, které jsme pak společně mlsali. Domů jsme odcházeli spokojení, pozlacení třpytkami a hlavně celí voňaví od vanilky. Moc se už těšíme na Ježíška.

 

 

 

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Přerušení provozu školní družiny po dobu vánočních prázdnin.

Vážení rodiče, dovolujeme si upozornit, že školní družina nebude ve dnech vánočních prázdnin, tedy od 23.12.2017 do 2.1.2018, v provozu. Na děti se opět budeme těšit ve středu 3.1.2018. Děkujeme a přejeme příjemné prožití vánočních svátků.

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Prevence kyberšikany

Jaká rizika na nás čekají na sociálních sítích a jak se jim vyhnout? Odpovědi na tyto otázky by se k dětem měly dostat zejména z jejich bezprostředního okolí, tedy hlavně od rodičů nebo jiných zákonných zástupců. Důležitou roli hraje také otevřená komunikace v rodině a pocit důvěry, které pomáhají odhalit problém včas. Řešení je pak snazší. Lhostejná není k této problematice ani škola. Od listopadu letošního školního roku jsme navázali spolupráci s Policií České republiky, konkrétně nám pomoc nabídl pan Hledík, který prostřednictvím besed pomáhá žákům naší školy najít odpovědi na úvodní otázky. Zatím navštívil osmé a deváté ročníky, ale předpokládáme, že důležité informace poskytneme všem žákům až po čtvrté třídy.

Panu Hledíkovi i touto cestou děkujeme

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Bruslení bylo prima

Žáci 1. stupně navštívili zimní stadion celkem třikrát. A náramně si to užívali. Někteří, zejména ti nejmladší, stáli na bruslích poprvé. A teď jezdí skoro jako profesionálové.                           … Celý příspěvek

Další galerie | Napsat komentář