TURNAJ DRUHÁČKŮ

Žáci z 2. B a 2. C nám dokázali, že se moc rádi hýbou. Přátelským turnajem ve vybíjené si poměřili své síly a zdatnost. Zápas byl velmi vyrovnaný a děti se u něj pěkně zapotily. A kdo zvítězil? To není důležité… Hlavní … Celý příspěvek

Další galerie | Napsat komentář

Zvířecí den ve 4.C

Stejně jako v minulém školním roce, i letos jsme si v naší třídě udělali “ zvířecí den“. Každý si mohl do školy donést svého domácího mazlíčka, který den ve škole zvládne a neublíží to žádný způsobem jemu, ani nikomu ve třídě. Zároveň se zvířátkem si děti pro spolužáky připravily krátké povídání o daném zvířátku a odpovídaly na zvídavé otázky spolužáků, Dozvěděli jsme se díky tomu mnoho zajímavých informací o rybičkách, agamě vousaté, šnecích, želvě suchozemské a zakrslém králíčkovi. Všem se nám dnešní den moc líbil.  4.C

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Rozloučení s družinou.

Dnes jsme se symbolicky rozloučili s družinou výletem do lesa na Zelenou Budku. V lese byl příjemný chládek a děti, které šly, opravdu neprohloupily. Prázdniny tedy mohou začít 🙂

Další galerie | Napsat komentář

S výtvarkou na zmrzlině.

Družinový kroužek výtvarky děti zakončily na zmrzlině.

Další galerie | Napsat komentář

ODPOLEDNÍ, VEČERNÍ A NOČNÍ HRY PRO DĚTI 2. C A 3. C

Odpolední, večerní a noční hry pro děti. Tak bych nazvala akci ze středy 14. 6. na čtvrtek 15. 6. 2017. Děti z 2. C a 3. C se sešly odpoledne znovu ve škole a trávily společně čas u her a … Celý příspěvek

Další galerie | Napsat komentář

Žáci svým zpěvem potěšili babičky, dědečky i zdravotní sestřičky

Čtvrteční dopoledne se žáci pěveckého sboru vydali na návštěvu nemocničního oddělení LDN ve šternberské nemocnici. Tam už na ně čekal velmi příjemný personál, včetně jejich pacientů, babiček a dědečků. Na venkovní terase žáci zazpívali a zahráli operetku Červená Karkulka. Úsměv a radost na tváři všech přítomných byly pro žáky tou nejkrásnější odměnou. K tomu ještě dostali krásné balíčky s bublifuky a sladkostmi.  Sestřičkám moc děkujeme a babičkám a dědečkům přejeme pevné zdraví. Určitě i v příštím školním roce toto oddělení s láskou a chutí navštívíme, protože to je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat.

Krásné léto vám všem přeje školní pěvecký sbor

 

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Cykloturistický kurz v Protivanově

Ráno dne 5. 6. 2017 panoval na parkovišti před naší školou nezvykle čilý ruch. Prostranství bylo plné cyklistů, jejich strojů s vybavením a mávajících rodičů. Jednalo se o ročníky devátých tříd, které se připravovaly k odjezdu na dlouho očekávaný cykloturistický kurz. Cílem cesty byla malebná obec Protivanov, která se pyšní titulem nejvýše položená obec Drahanské vrchoviny.

Po příjezdu na ubytování v rekreačním areálu Metra jsme se vydali polykat první kilometry a hlavně poznávat blízké okolí. Při projížďce měřící zhruba 25 kilometrů jsme nejen pokořili nejvyšší vrchol Drahanské Vrchoviny Skalky (735 m n. m.), ale také jsme poprvé otestovali své fyzické možnosti.

Druhý den pobytu následovala asi nejnáročnější vyjížďka, která důkladně prověřila jak naše fyzické možnosti, tak kvalitu našich strojů. Nejedna duše, či dokonce přehazovačka vzala za své. Trasa, která přesahovala 30km vedla do srdce CHKO Moravský kras. Obdivovali jsme Sloupsko – šošůvské jeskyně a po náročném výšlapu pro nás byl odměnou fascinující pohled do propasti Macocha. Po návratu z náročné cyklotúry následovalo osobní volno. Celá parta se sešla u táborového ohně, který na plné čáře zvítězil nad diskotékou. Výborné špekáčky od lokálního výrobce přišly také vhod.

Středa se nesla v duchu odpočinku a regenerace. Celá skupina se vydala na krátký výlet, který měl za cíl prozkoumat nedaleké pozůstatky keltského oppida Staré Hradisko. Na místě se skupina rozdělila na dvě poloviny a ti, kteří měli ještě dostatek sil, se vydali na prodloužený okruh vedoucí vojenským újezdem Březina. Odpolední program představoval návštěvu blízkého města Boskovice. Někteří využili návštěvu nakupováním, jiní strávili svůj volný čas u dobrého jídla nebo zmrzliny. Po příjezdu na ubytování se hrál fotbálek, či jiné kolektivní hry.

Poslední vyjížďkou cyklokurzu byla okružní jízda po okolních kopcích Drahanské vrchoviny, při které jsme mimo jiné zavítali do vyhlášeného campu Suchý. Pomyslnou třešničkou na dortu v tomto dni byla projížďka na loďkách, kterou nám zdarma umožnil ochotný správce areálu. Z hladiny přilehlého rybníka jsme si mohli vychutnávat pohledy na okolní krajinu pokrytou hustými lesy. Večernímu programu vévodilo opět oblíbené posezení u táborového ohně spojené s opékáním špekáčků.

Páteční den se nesl již jen v duchu balení a cesty domů. Celý kurz se velmi vydařil a všichni na něj budeme jistě ještě velmi dlouho vzpomínat.

Mgr. Jan Zdařil

Rubriky: Výlety | Napsat komentář

Výměnný pobyt se Švédskem

Již tradiční výměna mezi školami Svatoplukova a Toras ze švédské Kungsbacky proběhla na přelomu května a června. Švédskou skupinu na olomouckém nádraží přivítali nejen kamarádi a jejich rodiče, ale i krásné počasí, které vydrželo po celou dobu pobytu. Během týdne se zúčastnili výuky ve škole, na radnici je přivítal starosta města, vyzkoušeli si atrakce v Parku Ecce Homo a o víkendu byli také na závodech.

Sportovně se vyřádili v lanovém centru, na raftech, na cyklovýletě a na bowlingu. Prošli si olomouckou ZOO, také Pevnost poznání, která byla v programu poprvé. Po týdnu odjížděli domů hodně unavení, ale nadšení a plní zážitků. Při loučení nechyběly slzy. Díky sociálním sítím a schopnosti komunikovat v angličtině mohou v budoucnosti svá přátelství udržovat a prohlubovat.

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Poslední společné spaní 4.A. 4.B a 4.C

v pátek 9. června proběhlo poslední společné spaní ve škole 4. tříd. Jako obvykle jsme se sešli odpoledne ve škole, kde jsme si nechali batohy a poté jsme se rozdělili do dvou skupin. Děti čekalo totiž překvapení v podobě návštěvy Augustiniánského kláštera. Zatím co jedna skupina vyrazila hrát hry do parku, druhá se vypravila do kláštera, kde na ni již čekal program a úkoly, týkající se Jana Nepomuckého. Děti se dozvěděly mnohé o jeho životě a přitom vyzkoušely i svoji zručnost a dovednost. Měli možnost podívat se i do místního kostela. Poté se skupiny prohodily. Velké poděkování patří paní Švecové, která pro nás tento program připravila.

Po návštěvě kláštera nás čekala společná hra v parku a opékání na školním dvoře.  Před spaním nemohla chybět již tradičně stezka odvahy.

Doufáme, že děti byly s naší poslední společnou akcí spokojené stejně jako  my.

 

Zuzana Peřinová, Romana Polzerová, Martina Švancarová

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Již čtvrtým rokem se žáci naší školy zúčastnili ŠKOLY V PŘÍRODĚ. Naše pojetí školy v přírodě je tak, jak má být: ráno a dopoledne výuka, odpoledne program plný her. Letos si děti zadováděly s příšerkou Mike. Tato postavička se objevila ve známé pohádce Příšerky … Celý příspěvek

Další galerie | Napsat komentář