Atletické závody v Olomouci

Dnes 16.3.2018, jsme se vypravili do Olomouce na atletické závody mezi šternberskými školami, které zároveň i slouží jako nominace na Sportovní setkání partnerských měst. Naší školu úspěšně reprezentovali:

  • Elena Urbášková (1. místo sprint 60m, 1. místo skok daleký, 1. místo vrh koulí)
  • Kateřina Černocká (1. místo vytrvalostní běh na 800m, 3. místo )
  • Ella Finsterlová (3. místo skok daleký)
  • Leona Kratochvílová
  • Viktorie Stránská
  • Tomáš Přidal (3. místo vytrvalostní běh na 1500m)
  • Štěpán Nešpor
  • Ondřej Petřík
  • Martin Janků

Zejména děvčata se postarala o veliký úspěch, když získala všechny první místa. Všem závodníkům děkuji za příkladnou reprezentaci školy.

Rubriky: Soutěže | Napsat komentář

Postup do krajského kola recitační soutěže Dětská scéna

Do krajského kola recitační soutěže Dětská scéna se probojoval žák 9. B Martin Vráblík. Martinovi děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mu mnoho úspěchů v krajském kole soutěže.

 

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Den otevřených dveří

ZŠ Svatoplukova 7, Šternberk vás zve na Den otevřených dveří – 24. března, 09:00 – 11:30

Den otevřených dveří Celý příspěvek

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Družinový karneval.

Před jarními prázdninami proběhl v naší družině již tradiční maškarní karneval. I letos jsme si ho všichni užili 🙂

Další galerie | Napsat komentář

Jarní projektový den

Naše škola vítá jaro projektovým dnem. Třída 5.B dělala výzdobu do čajovny – zajíčci z ponožek plnění rýží, slepičky, ovečky. S p. uč. Havrlantovou děti dělaly např. zápichy do květin. P. uč. Kastnerová se se žáky vrhla na výzdobu přístavby. Tu zaplnili velkými stromy. Jeden byl papouščí a druhý soví. Pracovali s novým materiálem – koženkou.

Třída 6.A byla na exkurzi v Expozici času, která byla zaměřená na Velikonoce. Děti s p. uč. Polzerovou vytvořily plot s květinami a jarní věneček na dveře třídy. Třída s p. uč. Skopalíkovou se připravovala na Den otevřených dveří, kde předvedou divadlo. Dnes tedy vyráběly kulisy na toto divadlo.

Na prvním stupni se dělala všelijaká výzdoba, např. narcisy, zápichy do květináčů, nebo motýlci, kteří budou zdobit okna školy. Myslím, že na jaro jsme připraveni dostatečně a můžeme s radostí přivítat děti na Den otevřených dveří!

Julie Zapletalová, 9.B

Rubriky: Projektové dny | Napsat komentář

Informace k zápisu do 1. tříd

Zápisy do prvních tříd, které každoročně probíhaly od poloviny ledna do poloviny února, posunula od loňského roku novela školského zákona až na období od 1. do 30. dubna.

Zápisy do 1. tříd základních škol ve Šternberku se budou letos konat v pátek 6. dubna.

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zákonný zástupce dítěte v době zápisu dítěte k povinné školní docházce – tedy nejpozději do 30. dubna 2018, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Tím se ovšem krátí doba, kterou mají rodiče na to, aby případně s dítětem navštívili pedagogicko-psychologickou poradnu či speciálně pedagogické centrum, jež posoudí, zda je vhodný či nutný odklad povinné školní docházky. Rodiče by měli podrobně a v dostatečném předstihu projednat s učitelkami mateřských škol, zda je u jejich dítěte výše uvedené vyšetření potřeba a pokud ano, včas se k němu objednat, aby měli potřebné doklady pro žádost o odklad školní docházky a předložili je již u zápisu do 1. tříd.

Více informací získáte také na samostatné stránce věnované zápisu do 1. tříd

Přílohy

Zápis do 1. tříd 2018
Filename : zapis-do-1-trid-2018.doc (122 KB)
Titulek : Zápis do 1. tříd 2018
informace k zápisu do 1. tříd ZŠ
Filename : informace-k-zapisu-do-1-trid-zs.doc (341 KB)
Titulek : informace k zápisu do 1. tříd ZŠ

Rubriky: Oznámení rodičům | Napsat komentář

Dvě první místa v krajském kole soutěže v němčině

Obrovská gratulace oběma našim soutěžícím v krajském kole.  Martin Vráblík z 9. B který  skončil v okresním kole  na 2. místě v kategorii II.A,  zabojoval a v krajském kole zvítězil. Také Joannka Monique Kaiser z 8. B reprezentovala naši školu v kategorii II.C a také zvítězila. Oba se zúčastní celostátního kola soutěže v německém jazyce 26. dubna v Praze.  Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a oběma finalistům přejeme hodně úspěchů v celostátním kole.

Rubriky: Akce školy, Soutěže | Napsat komentář

Úspěch v okresním kole soutěže v angličtině

Velké uznání zasluhuje výkon naší žákyně Natálie Motáňové ze 7. B, která naši školu zastupovala v okresním kole soutěže v anglickém jazyce. Ve své početně obsazené kategorii obsadila druhé místo, za což jí moc gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
Všem ostatním, kteří se na svá okresní nebo i krajská kola teprve připravují, přejeme hodně štěstí!

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Čtenářský klub – beseda

Úterní schůzku čtenářských klubů těch nejmenších navštívila maminka jejich spolužáka Tobiáše Smolky.  Protože pracuje  pro nakladatelství Kniha Zlín, popsala jim, jak vlastně knihy vznikají od úplného začátku. Příjemnou a jednoduchou formou si povídali, děti se ptaly a na závěr se dokonce losovala cena- krásná kniha, kterou paní Smolková přinesla.

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář

Školní družina v době jarních prázdnin!

Školní družina nebude po dobu jarních prázdnin, od 5.3. do 9.3. 2018, v provozu. Děkujeme za pochopení.

Rubriky: Akce školy | Napsat komentář