Výsledky sběrové akce

Vážení rodiče, prarodiče a žáci naší školy, dovolte mi, abych se v krátkosti vrátil k tradiční sběrové akci školy, která se uskutečnila v úterý (v odpoledních hodinách) a ve středu (před vyučováním) ve dnech 10. a 11.04.2018.

Rád bych Vám všem chtěl poděkovat za aktivní účast v této akci. Moc si toho vážím a beru to jako velmi dobrou vzájemnou interakci a spolupráci. Podařilo se nám nasbírat odhadem okolo 13 tun starého papíru, kartonů a lepenky. Oproti podzimní akci je to zhruba o 2 tuny méně, přesto je to moc dobrý a pěkný počin. Při pohledu na celkové výsledky je patrné, že se do akce zapojily aktivně všechny třídy. Samotný průměr na žáka školy přes 20 kg to plně potvrzuje. V předcházejících létech tomu tak nebylo. Zcela dominantní postavení zaujala 3.B třída. Ta sama nasbírala neuvěřitelné skoro 2 tuny starého papíru. Z celkové počtu to tak bylo vynikajících 15%. Velké poděkování a respekt!!!

Tato sběrová akce je kolektivním dílem školy a všech 21 tříd. Nehrajeme si na jednotlivce. Vedeme žáky ke kolektivnímu duchu, spolupráci, pomoci… Proto a i v návaznosti na předpokládanou vysokou administrativu neevidujeme sběrové výsledky jednotlivých žáků. To je úkolem shrnutí práce třídních učitelů. Ti se musí od dětí dozvědět jak to v rodinách fungovalo. Jak pomáhali rodiče, prarodiče. Kolik jsem toho do školy zhruba přinesl. Pak musí následovat třídní vyhodnocení. U těch nejlepších sběračů, ale i pomocníků, nakládací čety poděkování i formou pochvaly do deníčku, či žákovské knížky. Jsme však přesvědčeni, že tato akce má nejen ekologický a finanční rozměr, ale i právě návod na budoucí kompetence ve spolupráci, práci v týmu…

Zisk z této akce částečně poslouží jako poděkování nejlepším třídám. Finanční prostředky takto získané třídní kolektivy použijí na výlet, sladkou odměnu, či posezení v cukrárně. Prioritně však peníze z této akce slouží k úhradě tzv. ADOPCE NA DÁLKU, kdy hradíme školní náklady na dítě v Africe. Zbytek peněz putuje na účet SRPŠ. Vedlejší, ekologicko-výchovný efekt separace a třídění komunálního odpadu není potřeba zmiňovat. Každý zcela jistě ví, že starý papír patří do sběru, či separačních nádob a ne do popelnic, či do kamen. Chráníme tím naše životní prostředí a lesy současně!!!

Další kolo této akce se uskuteční NA PODZIMN ROKU 2018. Přesný termín s dostatečným předstihem sdělíme.

Věřím, že budeme stejně úspěšní a výkonní jako nyní.

Ve Šternberku, 11.4.2018

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy

Výsledky jednotlivých tříd naleznete v příloze.

Výsledky sběru
Filename : vysledky-sberu-3.docx (19 KB)
Titulek : Výsledky sběru