Vstupní testy do MENSY ČR

Průběžně vás na našich webových stránkách informujeme o naší dlouhodobé spolupráci s organizací MENSA České republiky, která se mj. věnuje práci s nadanými dětmi. Díky této spolupráci vznikly u nás před několika lety kroužky deskových her, které navštěvovaly především děti z 1. stupně. V souvislosti se Šablonami 2016 jsme se rozhodli, na základě předcházejících dobrých zkušeností, otevřít čtyři kroužky deskových her a logického myšlení, dva na 1. stupni a dva na 2. stupni ZŠ. Aktivity v těchto kroužcích učí děti spolupráci v kolektivu, posilují vztahy mezi dětmi, a především rozvíjí logické myšlení. Proto se neskromně domníváme, že na velmi dobrých výsledcích vstupních testů do MENSY ČR, které byly realizovány v naší škole v měsíci květnu, mají svůj podíl výše uvedené kroužky a pedagogové, kteří kroužky vedou. Celkem se testování zúčastnilo 81 dětí. Testováním se do pásma nadprůměru nominovalo 25 dětí (18 z 1. stupně a 7 z 2. stupně), do pásma vysokého nadprůměru 10 dětí (6 z 1. stupně a 4 z 2. stupně) a do pásma velmi vysokého nadprůměru 15 dětí (7 z 1. stupně a 8 z 2. stupně). Takto testovaným dětem blahopřejeme a pedagogům děkujeme za jejich práci. Poděkování náleží také pracovníkům organizace MENSA ČR, kteří každoročně u nás testy realizují.