Ve 4.C mají žáci oči dokořán

Ve třídě 4.C je o dost méně žáků než odpovídá průměrnému počtu žáků ve třídách naší školy. Je zde více prostoru se dětem věnovat individuálně a to přináší své ovoce. Věřím, že nejen ve výtvarce.

Již koncem pololetí obdržela ve výtvarné soutěži Vodní svět ve své kategorii 1. místo Nikolka Blechová a 3. místo Radim Vaculčík, který všechny velmi překvapil.Tehdy si žáci ZŠ Svatoplukova odnesli z DDM 7 diplomů z celkem 12. Vždyť jen 5 míst jsme „nechali“ ostatním školám.

V březnu se pak holky a kluci z céčka stali nadšenými tvůrci a spoluorganizátory veřejné hudebně- výtvarné akce Vítání jara. Tu jsme realizovali společně se třídou 3.A. Koncem dubna pak zvítězila Nikolka Blechová ze 4.C v další výtvarné soutěži, kdy jednoznačně porazila dalších 39 soupeřů o prvenství v  DDM o titul Nejkrásnější kraslice 2017.
Děti umí trpělivě kreslit studie rostlin či detaily zvířat, stejně jako si dobře poradí při skupinové práci s formátem A 1. Nebojí se ani abstrakce, hra s barvami je pro ně dobrodružstvím. O tom se můžete přesvědčit na malé výstavě na budově Sadová.
Tu opravdovou expozici jsme si společně užili na přehlídce těch nejzdařilejších prací výtvarných oborů ZUŠ celého Olomouckého kraje. Aby žáci neprocházeli výstavou pouze pasivně, byla pro ně připravena řada úkolů. A všechny nás to velmi bavilo! Dokonce žáci přistoupili na hru, že každá zodpovězená otázka otevře jeden pomyslný klíč ze sedmi od bran kláštera. V bývalém Augustiniánském klášteře, kde výstava právě probíhá, bylo slyšet tato slova:„Hustý, to je super…paní učitelko a viděla jste toto a támhleto…? Nechápu, jak to mohli namalovat…!“
A já pevně věřím, že některým žákům k takovým výkonům nezbývá mnoho, chce to jen chtít, najít v sobě chuť a vytrvalost a hlavně MÍT OČI DOKOŘÁN!

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie, Soutěže. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.