Slavnostní předávání Slabikářů aneb pasování prvňáčků na čtenáře

„Četba jsou otevřené dveře do kouzelného světa.“ (Mauriac)

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 nastal den, na který se těšili všichni prvňáčci. Celé dva měsíce pracovali jako pilné včelky. Naučili se toho dost. Největší radost ale mají z psaní a čtení prvních písmen, slabik a dokonce celých vět. Snad každý z nás si vzpomene na první věty typu Ema má maso či Ela má mámu. A právě tento den byl určen pro předání jejich první knihy, Slabikáře. Celá akce se uskutečnila v krásně vyzdobené tělocvičně. Důstojný nástup žáčků naznačoval, že to všichni berou velmi vážně. Byli tak důležití! Po úvodním přivítání rodičů, sourozenců, babiček a dědečků se ujal slova pan ředitel, který si s sebou přinesl na ukázku hned několik vydání Slabikářů. A pak už to rozjeli prvňáčci. Tanec Čokoláda, básničky o písmenech, společná písnička o ročním období a na závěr ten nejtěžší úkol malého čtenáře- skládání a čtení rozstříhaných vět. Všichni úkol splnili se ctí a mohli si jít k panu řediteli a panu zástupci pro tolik očekávané Slabikáře!!!! To Vám bylo radosti a nadšení! U všech přítomných nezůstalo jedno oko suché. Společně s rodiči si Slabikáře prohlédli, zapózovali pro pana fotografa a rozešli se do tříd. Ve třídách se pokračovalo v oslavách. Rozkrájely se nádherné a chuťově výtečné dorty a pokračovalo se v prohlížení ve Slabikářích. To Vám byl krásný den! Všem dětem přejeme, ať se čtení stane jejich oblíbenou činností nejen ve škole, ale i doma.

Na závěr děkujeme paní Dittrichové za skvělé dorty a všem přítomným za účast. Myslíme, že na tuto akci budeme všichni ještě dlouho vzpomínat.

Za 1. A Romana Polzerová a Kateřina Konečná, za 1. B Jana Bergerová a Barbora Zahradová

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie, Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *