Školní družina – Šablony 2018

V letošním školním roce jsou ve školní družině zřízeny zájmové kluby v rámci dotace Šablony 2018, Rozvíjíme klíčové kompetence, CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0008910. Patří k nim kluby zábavné logiky a deskových her, badatelský klub, čtenářské kluby, nebo tandemová výuka v ŠD se zaměřením na gymnastiku a na sportovní aktivity typu bruslení, turistika, plavání, nebo cyklovýlety.

Klub zábavné logiky a deskových her navštěvují žáci 1.a 3.třídy ze školní družiny. Schůzky klubu probíhaly formou volnočasových aktivit a v 90 minutových blocích vystřídali žáci vždy několik her. Pedagogové se vždy snažili, aby byly hry zábavné a zajímavé i pro žáky se specifickými potřebami.

Badatelský klub se zaměřením na výtvarné činnosti volně navazuje na tradiční výtvarný kroužek, který pracuje ve školní družině již několik let. V rámci tohoto klubu se žáci naučili pracovat s netradičními materiály, vyzkoušeli si práci se sklem, přírodninami, odpadovým materiálem, plasty, dřevem, nebo domácí výrobu oblíbeného slizu, mýdel, nebo svícnů.

Čtenářské kluby pro žáky 1. tříd ze školní družiny jsou zaměřeny na osvojení anglického jazyka zábavnou formou.

Všechny tyto aktivity budou probíhat i v dalším školním roce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.