Sběrové aktivity školy

Vážení rodiče, prarodiče a žáci naší školy. Dovolte mi, abych se v krátkosti vrátil k tradiční sběrové akci školy, která se uskutečnila ve středu a ve čtvrtek 10. a 11. dubna 2019.

Rád bych Vám všem chtěl poděkovat za super aktivní účast v této akci. Moc si toho vážím a beru to jako velmi dobrou vzájemnou interakci a spolupráci. Podařilo se nám nasbírat odhadem okolo 17 tun starého papíru, kartonů a lepenky. Oproti podzimní akci je to zhruba o 2 tuny více. Moc dobrý a pěkný počin. Při pohledu na celkové výsledky je patrné, že se do akce zapojila aktivně většina žáků školy. Samotný průměr na žáka školy přes 30 kg to plně potvrzuje. Když jsme starý sběr před lety začali takto vybírat, dali jsme si za cíl nasbírat na každého žáka alespoň 10 kg. Nyní jsme na trojnásobku!  Největší zdroje starého papíru v tomto termínu sběru měla třída 3.B. Zaujala tak zcela dominantní postavení. Sama nasbírala neuvěřitelné skoro 2,5 tuny starého papíru. Z celkové počtu to tak bylo vynikajících 15%. Velké poděkování a respekt!

Zisk z této akce částečně poslouží jako poděkování nejlepším třídám. Finanční prostředky takto získané třídní kolektivy použijí na výlet, sladkou odměnu, či posezení v cukrárně. Prioritně však peníze z této akce slouží k úhradě tzv. Adopce na dálku, kdy hradíme školní náklady na dítě v AfriceZbytek peněz putuje na účet SRPŠ. Vedlejší, ekologicko-výchovný efekt separace a třídění komunálního odpadu není potřeba zmiňovat. Každý zcela jistě ví, že starý papír patří do sběru, či separačních nádob a ne do popelnic, či do kamen. Chráníme tím naše životní prostředí a lesy současně!

Další kolo této akce se uskuteční na podzim roku 2019. Přesný termín s dostatečným předstihem sdělíme. Věřím, že budeme stejně úspěšní a výkonní jako nyní.

Mgr. Jaromír Sedlák
ředitel školy