ŠABLONY 2016 SOUČÁST TRADIČNÍHO DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ŠKOLY

V sobotu 24.03.2018 dopoledne pořádala škola tradiční DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Jeho cíle je nejširší veřejnosti představit materiálně technické podmínky výuky, přiblížit dotační projektové záměry, seznámit rodiče s výměnnými pobyty a prezentovat svoji výchovně vzdělávací práci tradičním kulturním vystoupením.

Nově jsme se snažili přiblížit zájemcům obsah dotačního projektu OP VVV Šablon 2016. Práci školního psychologa, smysl a význam klubů doučování. Speciálně pro čtenářské kluby a kluby logického myšlení a deskových her si vedoucí a žáci připravili pracovní workshopy. Zde byly zvláště rodičům představeny nejčastěji využívané knihy a hry. Rodiče pod vedením dětí si tyto hry mohly vyzkoušet.

V rámci úvodní části kulturního programu představil ředitel záměr a obsah navazující  dotace OP VV PO3 Šablony II 2018. U této dotace bude do projektu také nově zařazena vedle základní školy i školní družina. Vedení školy zde zvažuje pokračování v oblasti personální podpory u školního psychologa, nově pak se zřízením funkce kariérového poradce. V rámci zájmových činností bychom rádi pokračovali v realizace školních klubů s tradičními čtenářskými kluby a kluby zábavné logiky a deskových her, nově pak s klubem komunikace v cizím jazyku na podporu zahraničních partnerských výměn se švédskou Kungsbackou a německých Günzburgem, badatelským klubem a již využívaným doučováním pro žáky ohrožené školním neúspěchem. U školní družiny bychom rádi využili nabídky na tzv. tandemové vzdělávání, školní kluby   a využití ICT ve vzdělávání. Tato dotace by měla navazovat na první etapu a to od 10/2018 do 9/2020, tj. na 24 měsíců.

Ve Šternberku 03.04.2018

Mgr. Jaromír Sedlák, ředitel školy a hlavní manažer dotačního projektu

Více informací včetně fotografií v příloze.

dod-sablony
Filename : dod-sablony.docx (1 MB)
Titulek :