Projektový den Finance a podnikání aneb peníze nerostou na stromech

Jednou z letošních novinek na naší škole byl projektový den pro žáky zaměřený na finance, finanční gramotnost a podnikání. Projektový den zaměřený na téma finanční gramotnosti byl zvolen záměrně, a to z důvodu, že pro mnohé je právě tato problematika kamenem úrazu. Osobní bankroty, exekuce a dluhy jsou v ČR častým jevem. Dle aktuálních statistik až 40% Čechů žije „od výplaty k výplatě“. Naše škola se tak rozhodla přispět ke zlepšení odpovědnosti k financím u naší mladé generace.

Do projektového dne se zapojila celá škola. Program byl připraven jak pro žáky prvního stupně, tak pro stupeň druhý. Žáci se hravou formou učili o penězích a práci s nimi. Sestavovali rozpočty domácnosti, nebo vlastní narozeninové oslavy. Dále také zjistili, co je to hrubá a čistá mzda, že je dobré peníze nejen utrácet, ale i spořit. Mimo jiné si také zkusili sami obchodovat se zbožím. Mladší děti měly možnost si zahrát zábavné deskové hry s tématikou financí. Naopak žáci devátých ročníků měli možnost se zúčastnit zajímavé přednášky v sídle společnosti, která se zabývá finančním poradenstvím nebo navštívit výstavu ve Vlastivědném muzeu Olomouc, která byla mimo jiné věnována nejvzácnějším československým platidlům.

Celá akce se vydařila a její úspěch je jistě příslibem do dalších ročníků.

Projektový den proběhl za podpory MAS Šternbersko o.p.s. MK Fruit s.r.o. Výše zmíněným subjektům za to patří velké díky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.