Návštěva ze Švédska očima žáků

Na přelomu května a června přijeli naši kamarádi ze Švédska. Cestovali jsme po Olomouckém kraji a navštívili jsme například lanové centrum, Javoříčské jeskyně, vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, sjížděli jsme řeku Moravu na raftech, prohlédli jsme si olomoucké kašny a o víkendu jsme viděli závody Ecce Homo. Připravený program byl nabitý a plný legrace, radosti a zážitků. Naši přátelé se seznámili s českým jídlem a místní kulturou a my jsme se snažili být co nejlepšími hostiteli. Výměnný pobyt jsme si všichni moc užili a byli jsme rádi, že jsme měli možnost nejprve poznat cizí zemi a teď jim ukázat tu naši. Nejenže jsme navštívili nová místa, ale také jsme se zdokonalili v anglickém jazyce. Získali jsme, jak nové zkušenosti, tak i kamarády. Celých deset dní nás na každičkém kroku provázela pozitivní energie a plno zábavy. Za tento úžasný zážitek vděčíme hlavně projektu Erasmus+, který celý výměnný pobyt dotoval.

Žáci 8. B

Pod tímto odkazem najdete interaktivní mapu, na které můžete s námi navštívit všechna místa, kde jsme v rámci projektu Erasmus+ u nás v Česku i ve Švédsku byli.