A je to! Relaxační místnost je domalována

Relaxační místnost v naší škole již funguje více než rok, přesto až nyní ji můžeme prohlásit za dokončenou, co se výtvarné výzdoby týče. Vždyť to znáte: Komu se nelení, tomu se zelení…
Zelenobílými malbami přímo na stěnu daný prostor vyzdobili samotní žáci naší školy. Nejmladší malířka navštěvuje 3. třídu, nejstaršími autory jsou deváťáci.
Na výzdobě se tedy podílela skupina asi 63 žáků různého věku, z různých tříd. Obrázky vznikaly postupně, některé v hodinách výtvarné výchovy, některé v rámci projektových dnů a jiné ve volném čase po vyučování. Zde byla pozornost věnována hlavně integrovaným žákům. Celkem zde můžeme napočítat 75 obrázků.

Náměty obrázků jsou prosté. Mají vyjadřovat to, jak naši žáci žijí, jak tráví volný čas, jak se učí či jak relaxují.

Několika desítkám obrázků dominuje motiv naší školy a motto: Od hraní k vědění. Autorkou tohoto nástěnného obrazu je Tereza Knápková ze 7.A. Jistě si povšimnete, že odpočinkovou místnost doplňují i 3 obrazy malované přímo na plátně. Tyto zelenobílé originály pečlivě vytvořila Linda Doová ze 3.A, Diana Tranová ze 6.B a Berenika Roudná rovněž z 6.B.

Mám radost nejen z výsledku, ale i ze samotného tvoření, z toho, jak postupně mozaika dětských obrázků vznikala. Odpočinková místnost je určena pro žáky a vytvořili si ji samotní žáci, kteří jsou na svá díla hrdí. Cítí se zde bezprostředně a uvolněně, výzdoba na stěnách je jim blízká, odpovídá jejich vnímání a prožívání. Žáci si v tomto útulném prostředí hrají v rámci školní družiny. Při hudbě zde relaxují o přestávkách během dopoledního vyučování, jindy tu odpočívají v případě nevolnosti. Probíhají zde i intervence či rozhovory s paní psycholožkou.

A nyní se vraťme o rok zpět. Obrovskou skupinovou malbu odstartovaliali žáci z loňské 9.B v rámci projektového dne a dobrovolně pokračovali i odpoledne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy, Fotogalerie, Projektové dny. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.